Провери тикет19.04.2014
Кил пресилен за Металург

Македонскиот вицешампион остана речиси без шанси за пласман на фајнал-фор во ракометната Лига на шампиони откако доживеа тежок пораз во Скопје од Кил со 21:31.
 
19.04.2014
Џерард, Суарез и Стариџ номинирани за најдобар фудбалер

Играчите на Ливерпул, Стивен Џерард, Луис Суарез и Даниел Стариџ се номинирани за најдобар фудбалер во Премиер лигата за сезоната 2013/14 во изборот на професионални фудбалери на Англија.
 
19.04.2014
Руни и Фелаини подготвени за мечот против Евертон

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, Вејн Руни и Маруан Фелаини, заздравија од повредите и ќе бидат подготвени за натпреварот против својот поранешен клуб Евертон, потврди менаџерот на англискиот шампион, Дејвид Мојс.
 
19.04.2014
Алегри го менува Шервуд во Тотенхем

Поранешниот тренер на Милан, Масимилијано Алегри, би можел на лето да го преземе Тотенхем, пренесе италијанскиот „Кориере дело Спорт“.
 
19.04.2014
Ван Бастен го презема АЗ Алкмар

Легендарниот напаѓач и поранешен холандски селектор, Марко ван Бастен, следните две години ќе го води АЗ Алкмар.
 
18.04.2014
Крај на сезоната за Нејмар и Алба

Фудбалерите на Барселона Жорди Алба и Нејмар поради повреда ќе го пропуштат остатокот од сезоната, соопшти каталонскиот клуб.
 
18.04.2014
Рибери: Не сме машини

Франк Рибери, играчот за врска на Баерн Минхен, призна дека неговата екипа попуштила откако ја осигури шампионската титула на Германија, но е уверен дека ќе ја подигне формата во завршницата на сезоната.
 
18.04.2014
Хамшик ќе си оди од Наполи за 40 милиони евра

Марек Хамшик, еден од најдобрите играчи на Наполи, ќе го напушти италијанскиот клуб налето доколку некоја од заинтересираните екипи понуди 40 милиони евра, пренесе весникот „Кориере дело спорт“.
 
18.04.2014
Утрехт останува без тренер

Јан Ваутерс, поранешниот фудбалски репрезентативец на Холандија, ова лето ќе ја напушти клупата на Утрехт, соопшти холандскиот куп.
 
17.04.2014
Роналдо: Се враќам против Баерн

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо денес изјави дека е задоволен од текот на закрепнувањето од повредата на коленото.
 
17.04.2014
Блохин ја напушти клупата на Динамо Киев

Легендарниот Украинец Олег Блохин, тренерот на Динамо Киев, поднесе оставка на функцијата поради поразот од Шахтар Донецк во првенството на Украина.
 
17.04.2014
Дали Мојс ќе му одржи лекција и на непослушниот Руни?

Само по неколку дена откако Мојс ги казни Том Клеверли, Дени Велбек и Ешли Јанг поради забавата до доцните часови, и веднаш по враќањето на екипата од Минхен по елиминацијата од Баерн во Лигата на шампионите, Вејн Руни тера по свое, па приреди реприза.
 
RSS

ЛИНКОВИ
http://www.aktuel.com.mk
http://www.telesmart.mk/
http://www.visokioktani.mk
http://www.rkstrumica.mk/
http://newpages.com.mk/
http://www.kanal4.com.mk/