Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
05.1.2017

Мидлсборо се засили од Астон вила

Руди Жестед, досегашниот фудбалер на Астон вила, потпиша договор со Мидлсборо.

Репрезентативецот на Бенин со Мидлсборо потпиша договор до јуни 2020 година.
Жестед во Астон вила направи трансфер во 2015 година од Блекбурн и за тој клуб постигна девет голови на 50 натпревари.
По 20 одиграни кола, Мидлсборо се наоѓа на 16-тото место на табелата на Премиер лигата со 19 бодови.

Најнови вести