Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
09.1.2017

Џеко го повреди голманот на Џенова

Матија Перин, голманот на Џенова, нема многу среќа, повторно доживеа повреда на коленото, поради која за него сезоната е завршена.

Тој се повреди на натпреварот против Рома, кога го одбрани силниот удар на Един Џеко, репрезентативецот на Босна и Херцеговина.
Перин летоска поради повреда го пропушти учеството на Европското првенство во Франција, а тоа му падна многу тешко. 
Тогаш во прашање беше десното колено, а сега левото. Нема сомнение дека Џенова поради неговото отсуство ќе биде значително ослабена.

 

Најнови вести