Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
07.1.2017

Мали ќе го замени Дракслер во Волфсбург

Волфсбург најде замена за Јулијан Дракслер, кој направи трансфер во ПСЖ.

Станува збор за Јунус Мали, одличниот фудбалер на Мајнц и репрезентативец на Турција, кој потпиша договор на четири и пол години со „волците“.
Мали игра фантастично оваа сезона, а на 16 натпревари во Бундеслигата постигна шест погодоци и исто толку асистенции.
Според германските медиуми Мали ќе го чини Волфсбург 12,5 милиони евра.

Најнови вести